Başlangıç / Hakkımda

Hakkımda

 

Adım:Birol

Hayat hikayem 1985 yılında Samsun’da doğmam ile başladı. İkizler burcunun getirdiği muzurluk sebebiyle çok meraklı bir çocukluk geçirdim, mahallede herkes beni görünce “Bu çocuk bilim adamı olacak” diyordu.

Ama şanssızlıklar çocuklukta yakamı hiç bırakmadı, İlkokul da yaşıtlarım ilk 5 seneyi tek öğretmenle bitirirken, ben 4 öğretmen değiştirdim, Bu şanssızlıklar ortaokul ve lisede de devam etti.

Şansım ise 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi – İnşaat Programı kazanmamla geri dönmüştü, Ne keramettir bilinmez tercihi yaparken yakın arkadaşlarımdan İsmail’e bu üniversiteyi kazanacağımı söylemiştim. (3. tercihimdi)

Üniversite döneminin ilk senesi çok zor geçti,çünkü bu zor bir süreçti, ilkokul,ortaokul ve lisede almış olduğum eksik eğitimin faturasını üniversiteki ilk senemde ödedim.

İnşaat bölümünü seçmemdeki temel sebep inşaatın içinde büyümüş olmamdır. Babam bir seramik ustasıdır ve kendisiyle herzaman gurur duyarım, ve her fırsatta “Umarım babam kadar başarılı olurum”derim.

Daha sonrasında işten hiç ayrılmadan Açıköğretim sistemiyle Anadolu Üniversitesi – İşletme Bölümü’nü bitirdim.

Şuanda Zirve Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans okuyorum.

 

İş Hayatım ;

 

2007’de Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Almondhill Projesi’nde Metraj Sorumlusu olarak işe başladım.

2008’de şirketin Genel Müdürlüğü ‘ne atandım. Burada Mashattan, Novus, Trump Towers, Fenerbahçe Dalyan Konakları gibi projelerin hakedişlerinden sorumluydum.

2009 yılında kısa süreliğine Irak – Erbil’de bulunan 60m Projesinde Teknik Ofis Teknikeri olarak çalıştım.

2010 yılında Double Tree by Hilton Kadıköy – Moda Projesi’nde Teknik Ofis Sorumlusu olmam istendi, zor bir kararla bu teklifi kabul ettim. Çünkü 2 yıl boyunca oluşan arkadaşlık ortamından ayrılmak kolay değildi.

2011 yılı Nisan ayı içinde Teknik Müdürüm ile karşılıklı anlaşarak Taşyapı’dan ayrıldım.

2011 yılı Nisan sonunda Emay İnşaat A.Ş. Brandium Projesi’nde Hakediş Sorumlusu olarak kariyerime devam ettim, Orada da işleri toparlayıp 2012 yılı Temmuz ayında işten ayrıldım.

Şuanda Dekar Yapı ve Yatırım A.Ş.’da Teknik Ofis Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

 

Hobilerim ;

 

Evim sahile yakın olduğu için arkadaşlarla veya ailemle arada bir sahile giderim, orada bir yemek veya bir çay içmek bazen tüm sıkıntılara iyi gelir.

Bilim kurgu, Polisiye, Fantastik  filmleri çok severim, Oskarlık filmlerden uzak dururum.

Yurt içi veya Yurt dışı kültür turları ilgimi çektiğinden fırsat buldukça gezilere katılırım.

Otomobil, Teknoloji, Komplo Teorileri hakkında her türlü bilgi benim için merak uyandırır ve bu konudaki araştırmaları severim.

 

Bildiğim Programlar;

 

Microsoft Office uygulamaları

Autodesk Autocad uygulamaları

Adobe Photoshop uygulamaları

Adobe Acrobat ve Reader uygulamaları

Adobe Illustrator uygulamaları

Webmaster uygulamaları

 

Yapabildiğim İşler;

 

Hakediş, Metraj, Keşif, Analiz, Sözleşme, Teklif Hazırlama, Haftalık ve Aylık Proje Raporları, Maliyet Raporları, İş Programı, Görsel Tasarım, Katalog Tasarımı, Proje Tanıtım Dosyası ve Website işleri

(bu konu 208 defa okundu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super